THY Uçuşlarında Yeni Dönem Önlemleri

THY uçuşlarında koronavirüs ile ilgili yeni alınan önlemlerini duyurdu.

Giriş: 01.06.2020 - 20:45 |
THY Uçuşlarında Yeni Dönem Önlemleri

Koronavirüs (covid-19) salgını ile mücadelede her alanda yeni değişiklere ve yeni önlemlere gidiliyor. Pandeminin azaltılması ve kontrol altına alınması için alınan yeni tedbirler her alanda hayatımıza girmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları'da (THY) pandemi ile mücadele kapsamında uçuşlarında bazı yeni tedbirleri hayata geçiriyor.

YOLCULARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Türk Hava Yolları, yolcularını yanlarında yedek maske bulundurma, sosyal izolasyonu sağlamak için online check-in işlemi yapma, havalimanında sosyal mesafenin korunması, havalimanlarında yerleştirilen dezenfektanların kullanılması gibi konularda uyarıyor.

KABİN BAGAJI KABUL EDİLMEYECEK

Ayrıca yeni dönemde uçaklarda, yalnızca izin verilen ölçülerde (üst limiti 40x30x15 cm ve 4 kg'ı geçmeyecek) kişisel ve değerli eşyalarınızı yanınıza almanıza izin verilecek. Diğer tüm kabin bagajlarınız check-in işlemi sırasında kayıtlı bagaj olarak yerleştirilmek üzere teslim alınacak.

KABİN İÇİNE KABUL EDİLECEK EŞYALAR

Dizüstü bilgisayar çantası, puset, el çantası, fotoğraf makinesi, şemsiye vb. kişisel eşyalarınızdan sadece biri kabin içine kabul edilecek.

UÇUŞLARDA HİJYEN SETİ VERİLİYOR

Türk Hava Yolları covid-19 ile mücadelede yolcuları korumak için bir dizi yeni önlemler aldı. Bunlardan bazıları şöyle: Check-in ve bagaj teslim noktalarında koruyucu siperlik yerleştirdi. Uçaklar her uçuş öncesi , temizlenip dezenfekte ediliyor. Uçuş görevlilerinin ateş ölçümleri sürekli gerçekleştiriliyor. Uçaklarda hava temizliği için hepa filtresi kullanılıyor. Uçuşlarda hijyen uzmanı bulunduruluyor. Uçuşlarda yolculara hijyen seti veriliyor. Hizmet ve ikramlar tek kullanımlık olacak şekilde ayarlanmış. Uçuş için uçağa biniş ve inişlerde kontrollü bir şekilde gerçekleştirilecek.

THY Türk Hava Yolları iç hat uçuşları dış hat uçuşları

BENZER HABERLER

En Yeni Haber sizlere sondakika haberleri ve en güncel haberleri sunar. enyenihaber | enyenihaber.com