Sultan II. Abdülhamid’in Mirası Bugün Umut Olacak

Sultan II. Abdülhamid Han döneminde Hadımköy'de yapılan askeri hastane restore edilerek bugün pandemi sürecinde tüm hastalarımıza umut olacak.

Giriş: 31.05.2020 - 20:41 |
Sultan II. Abdülhamid’in Mirası Bugün Umut Olacak

Türkiye Koronavirüs (covid-19) ile mücadelede dünyaya örnek olmaya devam ediyor. Ardı ardına yapılan şehir hastaneleri, çok kısa sürede üretilen solunum cihazları, maske ve sağlık malzeme üretimleri ve hassas yürütülen salgından korunma süreçleri, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun çabaları ve vatandaşların dikkati ile koronavirüs ile en güçlü şekilde mücadele etmeye devam ediyor.

Bugün İki Acil Durum Hastanesi Daha Hizmete Başladı

Geçtiğimiz günlerde açılan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nden sonra bugün iki yeni Acil Durum Hastanesi daha açılarak hizmete başladı. Açılan hastanelerden birincisi Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, ikincisi de Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi oldu.

Sultan II. Abdülhamid’in Mirası Bugün Umut Olacak

Hadımköy'de 129 yıl önce Sultan II. Abdülhamid Han'ın yaptırdığı askeri hastane restore edilerek Acil Durum Hastanesi olarak yeniden ülkemizin hizmetine sunuldu. Hastaneye AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Numan Kurtulmuş'un babasının ismi verildi.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi 4500 m2 kapalı alan üzerine kurulu ve 101 yatak kapasiteli. Hastanede 59 yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Sultan II. Abdülhamid Sultan Abdülhamid Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi İstanbul Acil Durum Hastanesi

BENZER HABERLER

En Yeni Haber sizlere sondakika haberleri ve en güncel haberleri sunar. enyenihaber | enyenihaber.com