Samsung'un 2019 8K QLED TV'leri Özellikleri ve Yapay Zeka İle Sınırları Zorluyor

Enyenihaber teknoloji kanalında Samsung'un 2019 8K QLED TV'leri Özelliklerine yakından bakıyoruz.

Giriş: 04.06.2020 - 00:02 |
Samsung'un 2019 8K QLED TV'leri Özellikleri ve Yapay Zeka İle Sınırları Zorluyor

Samsung'un 2019 8K QLED televizyonlarının en belirgin özelliği şüphesiz kullanılan yapay zeka ile düşük çözünürklü görüntüler ve sesleri daha iyi hale getirip, en güzel izleme deneyimi sunması diyebiliriz. Televizyonlarda kullanılan teknolojiler her geçen gün kendini yeniliyor. Samsung'da yeni sunduğu televizyonlarında son teknolojileri kullanıcılarına sunuyor.

Quantum İşlemci

Yapay zeka, düşük çözünürlüklü görüntüleri bu işlemci ile yüksek çözünürlüklü hale getirilerek daha net görüntü haline getiriliyor ve daha iyi bir görüntü kalitesi sunuyor. Samsung bu işlem için veri tabanı alt yapısı kullanıyor. Bu veri tabanına yüklenmiş düşük ve yüksek çözünürlüklü görüntüler bu yapay zeka ile karşılaştırılıyor ve işlenenrek daha iyi bir hale getiriyor. Bu nedenle piksellenmiş ekran görüntülerine son verirken, iyi görüntüleride daha iyi hale getiriyor. Akıllı makine öğrenimi teknolojisi, içeriğin türü ne olursa olsun her sahneyi analiz ediyor ve iyileştiriyor.

Ekran Özellikleri

Samsung 2019 8K QLED televizyonlarda ekran özelliklerine baktığımızda, 33 milyon pikselle Full HD’ye göre 16 kat daha yüksek çözünürlük sunuyor. Quantum Dot teknolojisi ile renkleri en iyi şekilde sunarken, siyah alanları daha derin ve daha az ışık patlaması ile sunuyor. Işığı doğru yönde odaklayıp, panele eşit şekilde yayılmasını sağlıyor ve daha geniş bir izleme deneyimi sunuyor. Quantum HDR özelliği ile HDR kalitesindeki içerikleri daha iyi sunuyor.

Ses Özellikleri

Samsung 2019 8K QLED televizyonlarda ses içinde yeni teknolojiler eklenmiş. İyi bir ses deneyimi için sahne sesleride yapay zeka ile analiz ediliyor ve sahneye en uygun ses sunuluyor.

Oyunculara Hitap Ediyor

Samsung 2019 8K QLED televizyonlar oyun severleride unutmayıp, masa üstü oyunlar veya konsol oyunlarına da hitap ediyor.

İnput lag mod oyuncu monitörleri neredeyse aynı değerleri sunuyor. Otomatik oyun modunda yapay zeka bir daha burada devreye giriyor ve karanlık alanlar daha aydınlık ve daha net görüntü veriyor ve daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Samsung 2019 8K QLED Televizyon Modelleri

Samsun Q900R modeli ile;

65 inc - Samsung 65Q900R,

75 inc - Samsung 75Q900R,

82 inc - Samsung 82Q900R,

98 inc - Samsung 82Q900R

seçenekleri sunulmuş.

Samsung 8K Televizyon Quantum Dot 8K QLED QLED 8K QLED Televizyon

BENZER HABERLER

En Yeni Haber sizlere sondakika haberleri ve en güncel haberleri sunar. enyenihaber | enyenihaber.com