İstanbul'da İkinci Acil Durum Hastanesi Yeşilköy'de Açıldı

Sancaktepe'de açılan Acil Durum Hastanesinden sonra yeni acil durum hastanesi Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi Yeşilköy'de açıldı.

Giriş: 31.05.2020 - 16:48 |
İstanbul'da İkinci Acil Durum Hastanesi Yeşilköy'de Açıldı

Türkiye sağlık yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs (covid-19) salgını ile mücadelede tüm dünyaya örnek olan Türkiye, Acil Durum Hastaneleri ve Şehir Hastanelerinin bir bir açılışını gerçekleştirmeye davam ediyor.

Yeşilköy'de Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi Açıldı.

Sancaktepe'de açılan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesinden sonra bugünde Yeşilköy'de Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi açıldı. Hastaneye, 3 Mayıs'ta koronavirüs (covid-19) nedeniyele hayatını kaybeden İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Dilmener'in adı verildi.

Son Teknolojiler İle Donatıldı

125 bin m2 toplam alana kurulan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, 1008 yatak kapasitesi, 432 yoğun bakım yatağı, 2 CPR odası, 8 triyaj odası, 16 ameliyathane, 4 tomografi oadası, 36 acil müşahade yatağı, 4 MR, 2 X-Ray odasından oluşuyor.

Sağlık Turizmi ve Pandemi ile Mücadele

Havaalanına yakın yerde yapılması özelikle tercih edilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, sağlık truziminde ve pandemi ile mücaedelede etkin rol oynayacak.

Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi Acil Durum Hastanesi Yeşilköy İstanbul

BENZER HABERLER

En Yeni Haber sizlere sondakika haberleri ve en güncel haberleri sunar. enyenihaber | enyenihaber.com