Crew Dragon Uzayda 4 Ay Kalacak

Robert L. Behnken ve Douglas G. Hurley, Crew Dragon uzay mekiği ile uzayda yaklaşık 4 ay kalacak.

Giriş: 31.05.2020 - 00:05 |
Crew Dragon Uzayda 4 Ay Kalacak

Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX firması ve Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliği ile bugün gerçekleşen Crew Dragon uzay mekiğinin fırlatması başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

İKİ ASTRONOT UZAYDA 4 AY KALACAK

Nasa astronotları Robert L. Behnken ve Douglas G. Hurley, Crew Dragon ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na seyahatleri yaklaşık 19 saat sürecek. Astronotların uzayda kalma süresi ise yaklaşık 4 ay olacağı tahmin ediliyor.

CREW DRAGON DENEYİMLİ İKİ ASTRONATA EMANET

Robert L. Behnken (NASA Astronotu), 2000 yılında NASA tarafından astronot olarak seçildi ve o tarihten beri NASA'da görev yapmakta. Daha önce iki uzay mekiği uçuşu gerçekleştirdi. Bu uçuşlar da Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapıldı. Mart 2008'de STS-123'ü ve Şubat 2010'da STS-130'u uçurdu, uzayda 708 saatten fazla kaldı ve uzayda 37 saatten fazla mekik dışında görev yaptı.

Douglas G. Hurley (NASA Astronotu), 2000 yılında NASA tarafından astronot olarak seçildi ve o tarihten beri NASA'da görev yapmakta. Temmuz 2009'da STS ‐ 127 ile ilk uzay uçuşunu gerçekleştirdi. Temmuz 2011'de STS ‐ 135 ile ikinci uzay uçuşunu gerçekleştirdi. Bu uçuşlar da Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapıldı.

Robert L. Behnken Douglas G. Hurley Nasa SpaceX Elon Musk Crew Dragon

BENZER HABERLER

En Yeni Haber sizlere sondakika haberleri ve en güncel haberleri sunar. enyenihaber | enyenihaber.com